o mnie…

Jestem lekarką dentystką, wykładowczynią i pracownikiem badawczo – dydaktycznym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katedrze Dysfunkcji Narządu Żucia. Aktywnie działam w Polskim Towarzystwie Dysfunkcji Narządu Żucia, jestem członkinią Polskiego Towarzystwie Medycyny Stylu Życia w trakcie certyfikacji z tej dziedziny (British Society of Lifestyle Medicine).
Obecnie jestem również w trakcie 2-letnich studiów podyplomowych z zakresu Zaburzeń Skroniowo Żuchwowych i Bólu Twarzowego na Uniwersytecie w Sienie (Włochy) oraz w trakcie doktoratu.

Publikuję opracowania naukowe w renomowanych czasopismach zagranicznych oraz polskich z zakresu dysfunkcji narządu żucia, przede wszystkim w temacie iniekcji dostawowych oraz domięśniowych w przebiegu terapii tych dysfunkcji.

W pracy zajmuję się diagnostyką narządu żucia oraz leczeniem zaburzeń skroniowo żuchwowych i bruksizmu. W terapii skupiam się przede wszystkim na znalezieniu przyczyny i zmniejszeniu objawów. Moja praca opiera się na współpracy z pacjentem podczas całego procesu leczniczego. Układając plan leczenia biorę pod uwagę także preferencje oraz możliwości pacjenta, wspólnie ustalamy zalecenia do samodzielnego wdrożenia pomiędzy wizytami, sposoby na ich skuteczne wprowadzenie w życie oraz kolejne wizyty kontrolne. Jeśli jest taka potrzeba planuję dodatkowe badania diagnostyczne lub konsultacje. Ustalam jakie zabiegi (szynoterapia, iniekcje kolagenu/toksyny botulinowej, artrocenteza, suche igłowanie) będą najkorzystniejsze dla pacjenta. W razie potrzeby oferuję dodatkowe konsultacje z zakresu redukcji stresu i napięcia, naukę relaksacji i wyciszenia.

co jest dla mnie ważne…

Dbam o relację z pacjentem, staram się spojrzeć na jego problemy z różnych perspektyw i współpracuję z odpowiednimi specjalistami, by móc zapewnić najlepszą opiekę. W terapii nie zapominam o nierozłączności ciała, ducha i umysłu.

Certyfikaty


edukacja, towarzystwa naukowe:

  • 2021 – pracownik badawczo-dydaktyczny, Katedra Dysfunkcji Narządu Żucia, Śląski Uniwersytet Medyczny,
  • 2021 – członkini Polskiego Towarzystwa Dysfunkcji Narządu Żucia
  • 2022-2023 – edytorka naukowa Wydania Specjalnego w czasopiśmie Life
  • 2023 – dwuletnie szkolenie podyplomowe (Master in Science), Zaburzenia Skroniowo – Żuchwowe i Bólu Szczękowo – Twarzowy, Uniwersytet Siena (Włochy)
  • 2024 – członkini Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia
  • 2024 – rozpoczęcie certyfikacji z zakresu medycyny stylu życia (British Society of Lifestyle Medicine)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial